July 27, 2024

myositida osifificans: symptomy a léčba

myositida osifificans: symptomy a léčba

myositis osifificans je stav, kdy se po poranění tvoří kostní tkáň uvnitř svalu nebo jiné měkké tkáně. Má tendenci se vyvíjet u mladých dospělých a sportovců, kteří s větší pravděpodobností zažívají traumatická zranění. Myositis osifificans obvykle dochází, kde člověk zažil jediné traumatické zranění, jako je udržení zásahu při hraní fotbalu nebo fotbalu, který způsobuje hluboké svalové modřiny. Stejná oblast, například na stehnech jezdců na koni. Velmi zřídka může dojít k myositis osifificans po závažném svalovém napětí. Svalové buňky, známé také jako fibroblasty, jsou náhodně nahrazeny nezralými kostními buňkami v místě poranění. Jedná se o postupný proces a začíná během několika týdnů po počátečním zranění.

myositis osifificans se vyskytuje u lidí, kteří se účastní sportu na všech úrovních, od těch, kteří hrají jen pro zábavu až po vysoce konkurenční nebo profesionální sportovce. Down je pravděpodobnější, že se vyvine myositida osifificans, i když nemají konkrétní zranění. Bolest se s časem zhoršuje místo toho, aby se zlepšila.

  • Hručka nebo rána
  • Snížený rozsah pohybu
  • Před diagnostikou myositis osifificans se lékař zeptá, co se stalo, Jak dlouho se to stalo, příznaky a jaké kroky učinila osoba na zvládnutí bolesti nebo zranění.

    Pokud to bylo nejméně 2–3 týdny od začátku bolesti nebo jiných příznaků, lékař Může nařídit některé zobrazovací testy, aby hledaly důkazy o růstu kostí v měkké tkáni.

    Typy testů, které může lékař použít Může být obtížné diagnostikovat myositidu osifificans v raných stádiích pouze rentgenem. Většina rentgenových paprsků nebude zobrazovat žádné abnormality v prvních 2–3 týdnech po zranění, ale po 3–4 týdnech se ukáže změny. Jsou to jeden časný diagnostický test, který lze použít k hledání změn spojených s myositis osifificans. Ultrasonografie závisí na schopnosti osoby čtení skenování, tolik lékařů to často nedoporučuje jako první test. měkké tkáně. Není to však 100 % spolehlivé, a pokud lékař má podezření, že někdo má myositidu osifificans, může provést další testování, aby provedl diagnózu. Způsob pohledu na růst měkkých tkání. Lékař si může stále objednat další testy, aby porovnal a potvrdil diagnózu. Diagnostické testování může zmást myositidu osifificans s určitými typy rakoviny měkkých tkání. Výsledkem je, že lékař může nařídit další testování, aby potvrdil diagnózu. Užívání bolesti bolesti, jako je naproxen nebo ibuprofen, mohou pomoci zmírnit nepohodlí.

    Další věci, které člověk může udělat doma

  • Iming zranění
  • Zvyšování postižené oblasti
  • Gentle Stretting
  • Zabalení postiženého svalu elastickým obvazem, aby se snížil otoky
    • Po prvních 48 až 72 hodinách může osoba zahájit fyzikální terapii, aby si vybudovala sílu ve svalu. Pomalu a jemně ve všech směrech, aby zjistili, jak daleko půjdou – a postupně postupuje do plně dynamického cvičení, protože sval znovu získává sílu. Léčba myositis osificificans může být nutné chirurgické odstranění růstu. zasahovat do nedalekých nervů, j Masti nebo krevní cévy

    • Špatný rozsah pohybu, který ztěžuje provádění každodenních činností
    • Lékař nebo chirurg může doporučit oddálení operace po dobu, aby se snížilo riziko Že myositis osifificans se znovu objeví.

      I když může být obtížné předvídat, kdo dostane myositida osifificans, je důležité okamžitě zacházet s každým zraněním pomocí R.I.C.E. metoda. Toto je:

      Sportovec, který utrpí zranění, možná bude muset opustit hru nebo událost, zejména pokud dojde k významnému otoku nebo modřinám.

      Jemné protahování a rozsah pohybových cvičení jsou také nezbytné po zranění; Myositis osifificans s větší pravděpodobností ovlivní sval, který se nepoužívá. Outlook

      Výhled pro někoho s myositis osifificans je dobrý. Stav se obvykle řeší s domácí péčí, i když někteří lidé budou mít tuhost nebo nepohodlí až rok po počátečním zranění. nebo fyzioterapeut. Body Bones

    • Bones/Orthopedics
    • Sports Medicine/Fitness
    • Zdravotní zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařské časopisy a asociace. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – rhino gold gel negativní recenze a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

      Contact to us