June 16, 2024

Czym jest obrzęk zależny?

Czym jest obrzęk zależny?

Obrzęk to termin używany do opisania obrzęku wynikającego z nadmiaru płynu uwięzionego w tkankach ciała. Zależny obrzęk jest spowodowany skutkami grawitacji i występuje, gdy pule płynu w dolnych częściach ciała, w tym stopy, nogi lub ręce.

W tym artykule omówiono przyczyny i objawy obrzęku zależnego, jako Jako dostępne opcje leczenia.

Szybkie fakty dotyczące obrzęku zależnego:

 • Głównym objawem obrzęku zależnego jest obrzęk części dolnej części ciała.
 • Obrzęk zależny odbywa się, gdy grawitacja przyciąga krew w kierunku stóp.
 • Leczenie obrzęku zależnego będzie się różnić i może nie być uleczalne.

grawitacja przyciąga krew w kierunku krwi w kierunku krwi w kierunku krwią części ciała, które są najbliżej ziemi. Na przykład obrzęk może wystąpić w stopach, ale ludzie, którzy są łóżka, mogą doświadczyć obrzęku w pośladkach.

Zazwyczaj krew jest pompowana od stóp do serca przez żyły i ruch mięśni . Kiedy ten system działa nieprawidłowo, części dolnej części ciała zaczynają wypełniać nadmiar płynu, powodując obrzęk i obrzęk obrzęku.

Według amerykańskiego lekarza rodzinnego, jedna z głównych przyczyn obrzęku zależnego jest problemem W przypadku żył, chociaż problemy mięśni mogą również przyczynić się.

Jakie są objawy?

Objawy i objawy tego stanu obejmują:

 • Trudności w postawieniu trudności na butach i skarpetach ze względu na pęcznienie
 • błyszcząca skóra
 • Wyciągnięta skóra

w celu rozróżnienia między obrzękiem zależnym a jednym z innych rodzajów obrzęk, wywiera delikatny nacisk na dotknięty obszar.

Jeśli na skórze pojawiają się wgniecenia, które jest znane jako wżery, sugeruje obrzęk zależny.

Znaki ostrzegawcze, które należy wyświetlić dla

Osoby z obrzękiem zależnym powinny być czujne, jeśli chodzi o zdrowie skóry, ponieważ są narażone na zwiększone zakażenia skóry. Kiedy skóra rozciąga się i pęka, staje się bardziej podatna na infekcje, takie jak zapalenie tkanki łącznej, które jest bakteryjną infekcją skóry, która może szybko rozprzestrzeniać się na inne części ciała.

Jeśli ktoś przestrzega jakiegokolwiek oznak poważnego problemu skóry, Poszukaj awaryjnej pomocy medycznej.

Objawy obejmują:

 • Poczucie, że skóra jest gorąca
 • Drenaż przypominający pus
 • Zaczerwienienie
 • Rany powolne
 • Obrzęk

Ryzyko zakażenia skóry można zmniejszyć, utrzymując skórę wokół dotkniętych obszarów w czystości i nawilżaniu Skóra regularnie.

Jakie są opcje leczenia?

Jeśli istnieje podstawowa przyczyna obrzęku zależnego, wówczas leczenie stanu może rozwiązać obrzęk. Czasami warunki te nie są uleczalne, na przykład w przypadku niewydolności serca, więc ludzie mogą potrzebować zarządzać obrzękiem, aby ograniczyć jego objawy i zmniejszyć ryzyko powikłań.

osoba może wdrożyć https://harmoniqhealth.com/pl/cardiline/ pewne zmiany stylu życia w stylu życia Pomoc w zarządzaniu obrzękiem zależnym:

Podnieś dotknięte części ciała

Ponieważ grawitacja powoduje obrzęk zależny, podnoszenie dotkniętego obszaru na poziomie serca pozwala spłynąć nadmiar płynu w kierunku serca. Jeśli obrzęk wpływa na stopy, na przykład leżenie i podpieranie nóg z poduszkami może pomóc.

Użyj pończoch kompresji lub bandażów

Jeśli dotknięte są stopy lub nogi, noszenie kompresji Skarpetki lub rękawy nóg mogą zatrzymać zbieranie płynu w tkankach. Dostępne są również bandaże kompresyjne, aby owinąć inne obszary ciała.

Ręcznie przesuwać części ciała

Ludzie, którzy nie mogą poruszać rękami lub nogami, powinni wypróbować mobilność ręczną. Obejmuje to poruszanie części ciała nieruchomego, być może z rękami lub z pomocą innej osoby.

Ten rodzaj ruchu może zachęcić mięśnie do wydajniejszego pompowania krwi i płynów, co może zapobiegać gromadzeniu się płynów i zmniejszeniu i zmniejszeniu płynu i zmniejszeniu obrzęk. Lekarz może doradzić w sprawie konkretnych ćwiczeń, które mogą jeszcze bardziej zmniejszyć obrzęk.

Zmniejszenie spożycia soli

Dieta o wysokiej zawartości soli może zwiększyć retencję wody, co zwiększa prawdopodobieństwo obrzęku. Omów spożycie soli z lekarzem lub dietetykiem.

Masaż

Masaż może wyprowadzić nadmiar płynu z dotkniętego obszaru. Stosując mocne ciśnienie, uderz skórę w kierunku serca. Nigdy nie używaj ciśnienia, które powoduje ból.

Higiena skóry

Utrzymuj skórę w czystości i nawilżonej, aby zapobiec pęknięciom, zadrapaniom i skaleczkom, co może prowadzić do infekcji.

Ochrona stóp

Jeśli obrzęk występuje w stopach, noś odpowiednie buty, które nie ograniczają przepływu krwi, ale chronią stopy przed obrażeniami i infekcją.

Jakie są powikłania?

obrzęk zależny może prowadzić do pewnych powikłań, takich jak:

 • Trudności w chodzeniu
 • Odbarwiona, gruba skóra
 • Ból i sztywność
 • Zredukowany krążenie krwi
 • Wyciągnięte, swędzące lub delikatne skórkę
 • Wrzody
 • Żylaki

Inne typy obrzęku

obrzęk zależny to tylko jeden rodzaj obrzęku.

Inne obejmują:

 • Obrzęk mózgu: ciężki stan, który obejmuje nadmiar płyn w mózgu. Ten rodzaj obrzęku jest najczęściej spowodowany urazem, guzem lub serdecznym naczyniem krwionośnym.
 • obrzęku limfatycznego: obrzęk ramion i nóg, który jest zwykle spowodowany uszkodzeniem węzłów chłonnych. Może to wynikać z leczenia raka lub raka.
 • Obrzęk plamki: spowodowany wzrostem płynu w plamce oka.
 • Obrzęk pedału: dzieje się to, gdy płyn się buduje w stopach i nogach. Zazwyczaj dotyczy to starszych dorosłych i kobiet w ciąży.
 • Obrzęk peryferyjny: zwykle wpływa na nogi, stopy i kostki. Może wskazywać na problem w nerkach, węzłach chłonnych lub układzie krążenia.
 • Obrzęk płuc: charakteryzujący się nadmiarem płynu w workach powietrza płuc. Może to prowadzić do trudności z oddychaniem.

Outlook

Niektóre przyczyny obrzęku zależnego są uleczalne, a obrzęk może rozwiązać po leczeniu stanu. Jednak inne przyczyny nie mają lekarstwa.

Jednak istnieją pewne kroki, które dana osoba może podjąć w celu zmniejszenia objawów i ryzyka powikłań. Korzystanie z wysokości, kompresji, ruchu i utrzymywania skóry w czystości może zaoferować ulgę wielu osobom z obrzękiem zależnym.

Zawsze ważne jest, aby omówić obrzęk zależny i jego objawy u lekarza, który najlepiej doradzić osobie O najskuteczniejszych opcjach leczenia ich stanu.

 • Krew/hematologia
 • Cardiovacular/Cardiology

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i losowania Tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents

Contact to us